Academic Journals Database
Disseminating quality controlled scientific knowledge

Penyelesaian Gelombang Bergerak Bagi Persamaan Burgers Tak Homogen

ADD TO MY LIST
 
Author(s): Mohd Nor bin Mohamad

Journal: Matematika
ISSN 0127-8274

Volume: 9;
Issue: 1;
Start page: 1 ;
Date: 1993;
VIEW PDF   PDF DOWNLOAD PDF   Download PDF Original page

Keywords: Persamaan Burgers tak homogen | bentuk bilinear | gelombang bergerak

ABSTRACT
Penyelesaian tepat bagi persamaan Burgers tak homogen diperoleh dengan cara menurunkan persamaan tersebut kepada bentuk bilinear melalui penjelmaan pembolehubah tak bersandar. Penyelesaian yang diperoleh adalah penyelesaian gelombang bergerak dan penyelesaian yang menggambarkan penyatuan dua penyelesaian gelombang bergerak.
RPA Switzerland

RPA Switzerland

Robotic process automation

    

Tango Rapperswil
Tango Rapperswil